~ Introducing ~
MULTI. BIS. AUST. GRAND. CH.
SILKSTON CHOPSOOEY LOOEY
(ELVIN)


Sex : Male
Colour : Red, Fawn
Date of Birth : 07/09/00
Owned by: S.White
Handled by: S.White 

Sire: AUST.CH.EARTHANGEL KUMARNA
Dam: AUST.CH.NEISES WINNIE THE POOH


Elvin is the son of our boy Diesel (Aust. Ch. Earthangel Kumarna) and Whinnie (Neises Winnie The Pooh), he is a red brush coat. He has that look at me look that is passed down from his dad. A star in the making for Silkston.

Elvin is a beautifully sound and correct Shar Pei, he has it all great looks personality plus, fantastic movement, Other qualities in his favour are his Stunning head with untouched clear eyes with excellent pigment and blue tongue and the all important thing is he just loves the show ring


Elvin is proving himself to be
something very special in the show ring. 


Elvin is an all breeds Multi Best Exhibit In Show winner. 


He started out at his very first show taking out Best Baby In Show then
has gone on from strength to strength at All Breeds Championship Shows.

His highlight to date has to be obtaining his Championship title in style,
winning Best Exhibit In Show only 2 days out of Puppy class.
Elvin is also producing outstanding puppies that are consistently winning in the ring, 
I am very proud of my beautiful boy.


MULTI BIS GRAND CH. Silkston Chopsooey Looey 

~ OZ DOG SHOW DOG OF THE YEAR (2004) ~
No:- 1 Shar Pei VICTORIA 2004

 ~ OZ DOG SHOW DOG OF THE YEAR (2005) ~
No:- 1 Shar Pei IN AUSTRALIA 2005



A Big Congratulations "Elvin" on gaining your
Grand Championship Title.
A Champion at 12 months and now a GRAND Champion at 3 years,
and achieved with Best Exhibit In Show & Multiple Best Exhibit In Groups. 
Elvin is now 8 years of age and is semi retired, on occasions when he does come out he still obtaining Best Exhibit In Group Awards, and has now gone one to obtain

Best Of Breed at the
2008 Prestigious ROYAL MELBOURNE SHOW

We would like to thank all of the Judges whom have recognized this
outstanding homebred boy's type Quality and soundness. 

BEST EXHIBIT IN SHOW!!!





2008 ROYAL MELBOURNE SHOW
"BEST OF BREED"
&
" NON SPORTING GROUP FINALIST "
GO ELVIN !!!


2008 ROYAL MELBOURNE SHOW 'BEST OF BREED



7-9-00 ~ 12-1-2010

Its with Great sadness I share the news of our Beloved Elvins passing.
Elvin was that ~ONE~ dog everyone dreams of owning in there lifetime. He was my best friend, my show dog, part of our family of which we all loved unconditionally.
He was a supurb representative of his breed, as well as the consumate show dog.Elvin was one of Australias Top Winning Shar Pei.
Elvin has been taken from us well before his time, Words cannot express of what he meant to myself and our family, I just cant believe my boy is gone, I am going to miss you so much Elvin RIP my Special boy.................


RIP My Beautiful Boy........




AUST.GRAND.CH. Silkston Chopsooey Looey (Elvi

AUST.CH.Konishiki Ned Kelly (IMP UK)

AM. CH. SAG'S MTN HIGH RED EXPRESS (USA)

AM. CH. DOR MONS MAI TI TE (USA)

SHENGLI BURGUNDY (UK)

SHENGLI RED CASCADE (USA)

AUST.CH.Konishiki Only Just Begun (IMP UK)

AM. CH. SAG'S MTN HIGH RED EXPRESS (USA)

AM. CH. DOR MONS MAI TI TE (USA)

KONISHIKI VICKY RED (UK)

SHENGLI BURGUNDY (UK)

WRINKLECREEK TURBEAU

CLARKDALE KOPIKAT KINKO

AUST.CH.DAHLET CLAZI CHAZI

CH. TAIYATTANG CLEVER TREVOR (IMP UK)

GINKGO DAHLETS CLASSACT (IMP NZ)

~ SHOW RESULTS ~



27-Sep-08 " NON SPORTING GROUP FINALIST"
ROYAL MELBOURNE SHOW
(Judge Mrs Rose Marie Cabion (South Africa)

22-Sep-08 "BEST OF BREED"
ROYAL MELBOURNE SHOW [CH]
(Judge was Mrs Rose-Marie Cabion (South Africa))

13-Sep-08 BEST OF BREED
Belgrave & Dist K/C [CH] (Judge was Mr W Douglas)

17-Aug-08 Res CC RUBOB
KCC Park Show [CH] (Judge was Mrs B Watt)

16-Aug-08 Res CC RUBOB
Lillydale Kennel Club [CH] (Judge was Mr C Hamilton)

25-Apr-08 Res CC RUBOB
Sunbury Canine Club [CH] (Judge was Mrs D Wright (NSW))

29-Mar-08 Res CC RUBOB
Eltham & Dist Kennel Club [CH] (Judge was Mr W Mooney)

24-Mar-08 Res CC RUBOB
Town & Country Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M McLennan (QLD))

23-Feb-08 Best Of Breed
Berwick & Dist A&H Society [CH] (Judge was Mrs W Boce)

16-Feb-08 Res CC RUBOB
Lyndhurst Canine Country Club Inc [CH] (Judge was Mrs D Johnston (NSW))

27-Jan-08 BEST OF BREED
Cranbourne Dog Club [CH] (Judge was Mrs A Ingram (IRE))

19-Jan-08 BEST OF BREED
Lang Lang P A & H Association [CH] (Judge was Mr W Douglas)

12-Jan-08 Res CC RUBOB
South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Robinson (Sth Africa))

5-Jan-08 BEST OF BREED
Central Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Mr K Pierce)

4-Jan-08 BEST OF BREED
Central Gippsland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs N Burrows)

15-Dec-07 BEST OF BREED
Best Aust Bred In Group

Yarra Valley Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs V Spence (QLD))

2-Dec-07 "BEST EXHIBIT IN GROUP"
Best Aust Bred In Group
Bass Valley [CH] (Judge was Mrs R Brace)

5-Nov-07 BEST OF BREED
Victorian Womens Dog Club Inc [CH] (Judge was Mr G Kostopoulos (Greece))

28-Oct-07 BEST OF BREED
Best Aust Bred In Group
Southern Cross Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Petit (TAS))

28-Oct-07 Res CC
Southern Cross Kennel Club [CH] (Judge was Mr B Riddell (NSW))

14-Oct-07 Res CC  RUBOB
Best Aust Bred In Group
Greensborough & Dist Kennel Club [CH] (Judge was Mrs E Warner)

21-Sep-07 2nd Aust Bred Dog
Royal Melbourne Show [CH] (Judge was Mrs Dianne Anderson (USA))

15-Sep-07 Res CC RUBOB
Belgrave & Dist K/C [CH] (Judge was Miss M Joyce)

19-Aug-07 BEST OF BREED
KCC Park Show [CH] (Judge was Ms J Aspinall)

18-Aug-07 BEST OF BREED 
Best Aust Bred In Group
Lillydale Kennel Club [CH] (Judge was B Doyle)

22-Jul-07 BEST OF BREED
Dandenong Poultry & Kennel Society [CH] (Judge was Mr T Valli (NSW))

21-Jul-07 BEST OF BREED
Non Sporting Dog Club Of Vic [CH] (Judge was Mrs E Joseph)

16-Jun-07 BEST OF BREED
Frankston & Peninsula K/C [CH] (Judge was Mr B Santas (NSW))

2-Jun-07 BEST OF BREED
Best Aust Bred In Group
Box Hill & Dist K/C [CH] (Judge was Mr H Whiteford)


18/02/06 ~ Lyndhurst Canine Country Club
BEST OF BREED

26/06/05 ~ Sunshine Kennel Club Inc
RES CC RUBOB ~ BEST OPEN IN GROUP


18/06/05 ~Frankston & Peninsula Kennel Club
BEST OF BREED
(Judge was Mrs M Giles (NSW))

29/05/05 ~ Yarra Ranges Kennel Club
BEST OF BREED
(Judge was Ms K Lewis (SA))

28/05/05 ~ Western Suburbs All Breeds Kennel Club
CC RUBOB
(Judge was Ms C Byrnes-Suchy (NSW))

22/05/05 ~ Geelong & District Kennel Club
BEST OF BREED
(Judge was Mr A Fry)

24/04/05 ~ Oriental Breeds Association Of Victoria Inc
BEST OF BREED
!!!!!!!!!!!!! BEST EXHIBIT IN SHOW !!!!!!!!!
BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW
BEST CHINESE BREED IN SHOW

(Judge was Mrs K Nichols (QLD))

23/04/05 ~ Greensborough & District Kennel Club
BEST OF BREED
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP
(Judge was Mrs V Carter (SA))

17/04/05 ~ Deniliquin & District Kennel Club
BEST OF BREED
RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP
(Judge was Mrs E Middleton(NZ))
BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW
(General Specials Judge was M Boyd (NZ)

16/04/05 ~ Deniliquin & District Kennel Club
BEST OF BREED
"RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP
BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW!!!!!!
(Judge was Mrs M Boyd (NZ))

15/04/05 ~ Corowa All breeds Kennel Club
BEST OF BREED
"RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP

(Judge was Mrs E Knox (NSW))

02/04/05 ~ Bunyip & District Agricultural Society
BEST OF BREED
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP

(Judge was Mr C Moore)

28/03/05 ~ Town & Country Kennel Club
BEST OF BREED
(Judge was M Cronchey)

27/03/05 ~ Easter Festival Kennel Club
BEST OF BREED
"BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP

(Judge was Mr L Butler (NSW))

26/03/05 ~ Southern Cross Kennel Club Inc
BEST OF BREED
"RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP
(Judge was Mrs C Butler)

19/03/05 ~ Pakenham & District A & H Society
BEST OF BREED
"BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP
(Judge was Mr T Horchner)

14/03/05 ~ Warragul & District Kennel Club
BEST OF BREED
(Judge was Miss J Ashcroft )

26/02/05 ~ Berwick Agricultural Society
BEST OF BREED
(Judge was )

05/02/05 ~ Expo Dog Show
BEST OF BREED
(Judge was Mrs S Gray (TAS))

30/01/05 ~ Tarago Kennel Club
BEST OF BREED
"BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP

(Judge was Mrs A Lenne)

29/01/05 ~ West Gippsland Kennel Association
BEST OF BREED
"BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP

(Judge was Mrs D Knight)

26/01/05 ~ Australia Day International Dog Show
BEST OF BREED
"RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP
(Judge was Mr P Green)

02/01/05 ~ Morwell Traralgon K/C Champ Show
BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP
(Judge was Mr T Valli (NSW))

01/01/05 ~ Central Gippsland K/C Champ Show
BEST OF BREED
"RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW!!!!!
(Judge was Mrs M McLennan (QLD))

18-Dec-04 ~~~~ RUNNER UP TO BEST EXHIBIT IN GROUP~~~~
Yarra Valley K/C Champ Show
(Judge was Mrs E Maitland (SA))

18-Dec-04 Best Aus Bred In Group
Yarra Valley K/C Champ Show
(Judge was Mrs E Maitland (SA))

05-Dec-04 BEST OF BREED
Bass Valley K/C Champ Show
(Judge was Mr R Broomhall (Tas))

21-Nov-04 BEST OF BREED
Garden State K/C Champ Show
(Judge was Dr G Carlos)

21-Nov-04 BEST AUS BRED IN GROUP
Garden State K/C Champ Show
(Judge was Dr G Carlos)

13-Nov-04 BEST OF BREED
Pure Breeds Protection Committee CH Show
(Judge was Mr J Camac)

13-Nov-04 Best Aus Bred In Group
Pure Breeds Protection Committee CH Show
(Judge was Mr J Camac)

10-Oct-04 BEST OF BREED
Wodonga K/C Champ Show
(Judge was Mr T Lim (Singapore))

10-Oct-04 Best Aus Bred In Group
Wodonga K/C Champ Show
(Judge was Mr T Lim (Singapore))

09-Oct-04 BEST OF BREED
Murray Valley K/C (International)
(Judge was Mr G Whitfield (NZ))

09-Oct-04 BEST OF BREED
Murray Valley K/C Champ Show (Local)
(Judge was Mrs J Kirin (ACT))

26-Sep-04 BEST OF BREED
Kyneton & Dist K/C Champ Show
(Judge was Mrs A Lenne)

22-Sep-04 1st Open Dog Class
ROYAL MELBOURNE SHOW 2004
(Judge was Mr Miguel Angel Martinez)

22-Sep-04 Res Dog CC
ROYAL MELBOURNE SHOW 2004
(Judge was Mr Miguel Angel Martinez

11-Sep-04 ~~~~ RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP ~~~~
Belgrave & Dist K/C Champ Show
(Judge was Mrs A Watt)

29-Aug-04 BEST OF BREED
Sale-Maffra & Dist K/C Champ Show
(Judge was Mrs P Carpenter (QLD) & Mr E Croad (QLD))

28-Aug-04 BEST OF BREED
Macalister All Breeds Champ Show
(Judge was Mr J Croad (QLD))

22-Aug-04 BEST OF BREED
KCC Park Champ Show
(Judge was Mrs M Scanlon)

21-Aug-04 BEST OF BREED
Lillydale K/Club Champ Show
(Judge was Mr M Camac (SA))

07-Aug-04 BEST OF BREED
Metropolitan Canine Assoc Champ Show
(Judge was Mr C Skyes)

31-Jul-04 BEST OF BREED
Heidelberg & Dist K/C Champ Show
(Judge was Mrs J Gotch (NSW))

25-Jul-04 BEST OF BREED
Dandenong Poultry & K/C Champ Show
(Judge was Mrs K Eldred (NSW))

17-Jul-04 BEST OF BREED
Melbourne D/C Champ Show
(Judge was Mr D Sidebottom (NSW))

10-Jul-04 BEST OF BREED
Junior K/C Chamlp Show
(Judge was Mr K McKarthy)

03-Jul-04 Best Of Breed
Vic Poultry & K/C Champ Show
(Judge was Mrs L Edmonds (SA))

27-Jun-04 CC RUBOB
Sunshine K/C Champ Show
(Judge was Mr R Ward)

26-Jun-04 BEST OF BREED
Canine Amenities Club Of Vic Champ Show
(Judge was Mrs L Stevens (ACT))

19-Jun-04 Best Of Breed
Frankston & Peninsula K/C Champ Show
(Judge was Mr G Love (NSW))

19-Jun-04 "RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP"
Frankston & Peninsula K/C Champ Show
(Judge was Mr G Love (NSW))

19-Jun-04 Best Aust Bred In Group
Frankston & Peninsula K/C Champ Show
(Judge was Mr G Love (NSW))

19-Jun-04 *** BEST AUSTRALIAN BRED IN SHOW ***
Frankston & Peninsula K/C Champ Show
(Judge was Mrs N Hammond-Robertson (TAS))

5-Jun-04 RUBOB
Box Hill & Dist K/C Champ Show
(Judge was Mr G Treacey)

29-May-04 BEST OF BREED
Western Suburbs All Breeds Champ Show
(Judge was Mr J Rowles (NSW))

01-May-04 BEST OF BREED
Lyndhurst Canine Country Club Champ Show
(Judge was Mrs S Rickard)

12-Apr-04 Best Aust Bred In Group
Town & Country K/C Champ Show
(Judge was Mrs N Bieberitz)

12-Apr-04 ***** BEST EXHIBIT IN GROUP *****
Town & Country K/C Champ Show
(Judge was Mrs N Bieberitz)

11-Apr-04 BEST OF BREED
Easter Festival K/C Champ Show
(Judge was Mrs C Camac)

10-Apr-04 BEST OF BREED
Southern Cross K/C Champ Show
(Judge was Mr C Moore)

08-Mar-04 BEST OF BREED
Warragul & Dist Champ Show
(Judge was Mrs V Libchard)

28-Feb-04 BEST OF BREED
Berwick A&H Society
(Judge was Mr R Bennetts)

14-Feb-04 BEST AUS BRED IN GROUP
Classic Dog Champ Show
(Judge was Mr R Mushet)

14-Feb-04 BEST OF BREED
Classic Dog Champ Show
(Judge was Mr R Mushet)

14-Feb-04 *** BEST AUS BRED IN SHOW ***
Classic Dog Champ Show
(Judge was Mrs N Bieberitz)

08-Feb-04 BEST OF BREED
Tarago Kennel Club Champ Show
(Judge was Mr K Evans)

07-Feb-04 BEST OF BREED
West Gippsland Kennel Club Champ Show
(Judge was Mrs P Mc Donald)

07-Feb-04 BEST AUS BRED IN GROUP
West Gippsland Kennel Club Champ Show
(Judge was Mrs P McDonald)

07-Feb-04 **RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP**
West Gippsland Kennel Club Champ Show
(Judge was Mrs P McDonald)

25-Jan-04 BEST OF BREED
Won at Cranbourne Dog Club Champ Show
(Judge was Mr F Heal (CAN))

17-Jan-04 BEST OF BREED
Won at Lang Lang PA&H Champ Show
(Judge was Dr G Cowie (ACT))

17-Jan-04 BEST OF BREED
Won at Lang Lang PA&H Champ Show
(Judge was Dr G Cowie (ACT))

10-Jan-04 Best Aus Bred In Group
Won at Werribee Barwon Canine Club Champ Show
(Judge was Mrs A Watt)

10-Jan-04 ** BEST EXHIBIT IN GROUP **
Won at Werribee Barwon Canine Club Champ Show
(Judge was Mrs A Watt)

4-Jan-04 "RUNNER UP EXHIBIT IN GROUP"
Won at Morwell Traralgon K/C Champ Show
(Judge was Mrs C Rafton (NSW))

4-Jan-04 Best Of Breed
Won at Morwell Traralgon K/C Champ Show
(Judge was Mrs C Rafton (NSW))

3-Jan-04 Best Of Breed
Won at Central Gippsland K/C Champ Show
(Judge was Mrs L Hunt (NSW))

20-Dec-03 BEST OF BREED
Won at Yarra Valley K/C Champ Show
(Judge was Mr B Riddell (NSW)

16-Nov-03 Best Open In Show !!!!!
Won at Oriental Breeds Association Victoria
(Judge was Mrs J Braithwaite)

16-Nov-03 BEST OF BREED
Won at Oriental Breeds Association Victoria
(Judge was Mr D Brace)

9-Nov-03 "RUNNER UP EXHIBIT IN GROUP"
Won at South Eastern Champ Show
(Judge was Ms A Lenne)

9-Nov-03 BEST OF BREED
Won at South Eastern Champ Show
(Judge was Ms A Lenne)

12-Oct-03 BEST OF B REED
Won at Yarra Ranges K/C Champ Show
(Judge was Mrs D Boyle)

25-Sep-03 DOG CC RUBOB !!!!!
Won at Royal Melbourne Show
(Judge was Mr Satoshi Bessho (Japan))

13-Sep-03 Best Of Breed
Won at Belgrave Kennel Club Champ Show
(Judge was Miss J Aspinall)

31-Aug-03 BEST OF BREED
Won at Sale-Maffra & Dist Champ Show
(Judge was Ms C Davis (WA))

30-Aug-03 Best Intermediate In Group
Won at Macalister All Breeds Champ Show
(Judge was Mrs S Crozier (NSW))

30-Aug-03 BEST OF BREED
Won at Macalister All Breeds Champ Show
(Judge was Mrs S Crozier (NSW))

24-Aug-03 "RUNNER UP TO BEST EXHIBIT IN GROUP"
Won at KCC Park Champ Show
(Judge was Mr A Burt)

24-Aug-03 Best Intermediate In Group
Won at KCC Park Champ Show
(Judge was Mr A Burt)

23-Aug-03 Best Of Breed
Won at Lillydale Kennel Club Champ Show
(Judge was Mr J Marshall)

26-Jul-03 Best Of Breed
Won at Non Sporting Dog Club of Vic Champ Show
(Judge was Mr P Luyten)

26-Jul-03 BEST INTERMEDIATE IN SHOW!!!!
Won at Non Sporting Dog Club of Vic Champ Show
(Judge was Mr P Luyten)

12-Jul-03 BEST OF BREED
Won at Junior Kennel Club Champ Show
(Judge was Mr E Boxhall)

5-Jul-03 BEST OF BREED
Won at Vic Poultry & Kennel Club
(Judge was Mrs F Birch)

21-Jun-03 BEST OF BREED
Won at Frankston & Peninsula Champ Show
(Judge was Mr A Goodwin)

14-Jun-03 BEST OF BREED
Won at Box Hill & Dist Kennel Club Champ Show
(Judge was Mr C Moore)

31-May-03 Best Of Breed
Won at Western Suburbs All Breeds Champ Show
(Judge was Mr K Summers)

31-May-03 Best Intermediate In Group
Won at Western Suburbs All Breeds Champ Show
(Judge was Mr K Summers)

25-May-03 CC RUBOB
Won at Geelong & Dist Kennel Club Champ Show
(Judge was Mrs J Horton)

4-May-03 BEST OF BREED
Won at Epsom Canine Champ Show
(Judge was Mr C Skyes)

27-Apr-03 Best Intermediate In Show !!!
Won at Shar Pei Club Of Vic Champ Show
(Judge was Mr K Pierce (VIC))

27-Apr-03 BEST OF BREED
Won at Oriental Breeds Association Champ Show
(Judge was Ms C Dobsom (NZ))

21-Apr-03 BEST OF BREED
Won at Town & Country Kennel Club Champ Show
(Judge was Mr G Maulden (SA))

20-Apr-03 BEST OF BREED
Won at Easter Festival Kennel Club Champ Show
(Judge was Mrs C Garvey-Webb (NZ))

19-Apr-03 RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP
Won at Southern Cross Kennel Club Champ Show
(Judge was Mrs M Merchant (SA))

19-Apr-03 Best Intermediate In Group
Won at Southern Cross Kennel Club Champ Show
(Judge was Mrs M Merchant (SA))

30-Mar-03 BEST OF BREED
Won at Canine Museum Foundation Champ Show
(Judge was Miss C Birch)

30-Mar-03 "RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP"
Won at Canine Museum Foundation Champ Show
(Judge was Miss C Birch)

29-Mar-03 BEST OF BREED
Won at Bunyip Championship Show Society
(Judge was Mr K Cronchey)

Expo Championship Dog Show 01/02/03
"Runner Up To Best Exhibit In Group"
Best Intermediate In Group

Tarago Kennel Club Champ Show 09/02/03
BOB

West Gippsland Kennel Club Champ Show 08/02/03
BOB
Best Intermediate In Group

Cranbourne Dog Club Championship Show 26/01/03
"RUNNER UP TO BEST EXHIBIT IN GROUP"
Best Intermediate In Group
BEST INTERMEDIATE IN SHOW !!!!!

Lang Lang P.A. &H Society Championship Show 18/11/03
Best Of Breed

Central Gippsland Kennel Club Championship Show 04/01/03
Best Of Breed

Bass Valley Kennel Club Championship Show 01/12/02
Best Of Breed

Garden State Kennel Club Championship Show 30/11/02
Best Of Breed

Victorian Womens Dog Club Championship Show 4/11/02
CC RUBOB

Yarra Ranges Kennel Club Championship Show 13/10/02
Best Of Breed

Belgrave & Dist Kennel Club Championship Show 14/09/02
CC RUBOB

Sale Maffra & Dist Kennel Club Championship Show 01/09/02
"BEST EXHIBIT IN GROUP"
Best Intermediate In Group


Macalister All Breeds Kennel & Obediance Championship Show 31/08/02
Best Of Breed

K.C.C Park Championship Show 25/08/02
Best Of Breed

Lillydale Kennel Club Championship Show 24/08/02
Best Of Breed

Metropolitan Canine Assoc Championship Show 10/08/02
CC RUBOB

Heidleberg & Dist Kennel Club Championship Show 03/08/02
Best Of Breed
Best Intermediate In Group


Dandenong Poultry Soc Championship Show 28/07/02
CC RUBOB

Non Sporting Dog Club Of Vic Championship Show 27/07/02
Best Intermediate In Group

Melbourne Dog Club Championship Show 20/7/02
Best Intermediate In Group

Junior Kennel Club Of Vic Championship Show 13/07/02
Best Of Breed
Best Intermediate In Group


Frankston & Peninsula Kennel Club Championship Show 22/06/02
Best Of Breed

Geelong & Dist Championship Show 26/05/02
Best Of Breed
Best Intermediate In Group


Lyndhurst Canine Country Club Championship Show 04/05/02
Best Of Breed

Southern Cross Kennel Club Championship Show 21/04/02
Best Of Breed

Easter Festival Kennel Club Championship Show 31/03/02
Best Of Breed

Bunyip & Dist Agricultural Soc Championship Show 30/03/02
"RUNNER UP BEST EXHIBIT IN GROUP"
BEST INTERMEDIATE IN GROUP

V.C.A Amenity Championship Show 29/03/02
Best Of Breed

Eltham & Dist Kennel Club Championship Show 23/03/02
Best Of Breed

Yarra Glen Kennel Club Championship Show 16/03/02
BEST EXHIBIT IN GROUP
BEST INTERMEDIATE IN GROUP

Pakenham & Dist A&H Soc Championship Show 16/03/02
Best Of Breed

Warragul & Dist Kennel & Obedience Dog Club Championship Show 11/03/02
Best Of Breed
BEST INTERMEDIATE IN GROUP

Berwick All Breeds Kennel Club Championship Show 24/02/02
Best Of Breed

Berwick Agrig & Hortic Society Championship Show 23/02/02
Best Of Breed
BEST JUNIOR IN GROUP

Classic Dog Championship Dog Show 16/02/02
Best Of Breed

Tarago Kennel Club Championship Show 10/02/02
Best Of Breed

West Gippsland Kennel Assoc Championship Show 09/02/02
Best Of Breed

Canine Museum Foundation Inc Championship Show 02/02/02
Best Of Breed

Morwell/ Traralgon Kennel Club Championship Show 20/01/02
Best Of Breed
Best Junior In Group
"RUNNER UP TO BEST IN GROUP "

Lang Lang P.A. & H Society Championship Show 19/01/02
Best Of Breed
BEST JUNIOR IN GROUP

Bacchus Marsh &Dist Kennel Club Championship Show 13/01/02
Best Of Breed

Werribee Barwon Canine Club Inc. Championship Show 12/01/02
Best Of Breed

Central Gippsland Kennel Club Championship Show 05/01/02
Best Of Breed
BEST JUNIOR IN GROUP

Central Highlands Kennel Club 30/12/01
Best Of Breed
BEST JUNIOR IN GROUP

Lancefield Kennel Club Championship Show 29/12/01
Dog CC Runner Up To Best Of Breed

Yarra Ranges Championship Show 14/10/01
Junior In Group

Marybourough & District Kennel Club Championship Show 09/10/01
Best Of Breed

Castlemaine &District Kennel Club Championship Show 08/12/01
Best Of Breed

Bass Valley Kennel Club Championship Show 02/12/01
Best Of Breed
Best Junior In Group

Kilmore Agricultural & Pastoral Assoc Inc Champ Show 01/12/01
Best Of Breed

Kyneton Agricultural Society Championship Show 17/11/01
Best Of Breed

South Eastern Kennel Club Open Show 11/11/01
"RUNNER UP TO BEST IN GROUP"
JUNIOR IN GROUP
!!JUNIOR IN SHOW!!

South Eastern Kennel Club Championship Show 11/11/01
Best OF Breed
BEST JUNIOR IN GROUP

Sunbury Canine Club Inc 06/11/01
Best Of Breed 21 points !!!!

Victorian Womens Dog Club Inc Championship Show 02/11/01
Best Of Breed

Geelong Agricultuaral & Pastoral Society Championship Show 20/10/01
Best Of Breed

Yarra Ranges Kennel Club Championship Show 14/10/01
Best Of Breed

Belgrave & District Kennel Club Championship Show 15/09/01
Best Of Breed

Bairnsdale & District Kennel Club Champ Show 09/09/01
Best Of Breed
Best Junior In Group
"BEST EXHIBIT IN GROUP"
Best Junior In Show
BEST EXHIBIT IN SHOW !!!!!!!!

East Gippsland Kennel Club Champ Show 08/09/01
Best Of Breed

Sale-Maffra & District Champ Show 02/09/01
Best Of Breed

Macalister All Breeds Champ Show 01/09/01
Best Of Breed

K.C.C. Park Champ Show 26/08/01
Best Of Breed

Lillydale Kennel Club Champ Show 25/08/01
Dog CC Runner Up Best Of Breed

Ladies Kennel Assoc Champ Show 18/08/01
Best Of Breed

Metropolitan Canine Assoc Champ Show 11/08/01
Best Of Breed

Heidilberg & Dist Kennel Club Champ Show 04/08/01
Dog CC Runner Up Best Of Breed

Junior Kennel Club Of Victoria Champ Show 14/07/01
Dog CC Runner Up Best Of Breed

Sunshine Kennel Club Champ Show 01/07/01
Best Of Breed
Best Puppy In Group

Canine Amenities Club Of Victoria Champ Show 09/06/01
Best Of Breed

Western Suburbs All Breeds Champ Show 02/06/01
Best Of Breed
Best Puppy In Group
"BEST PUPPY IN SHOW "

Shar Pei Club Of Victoria 29/4/2001
Best Minor Puppy In Show

Shar Pei Club Of Victoria Open Show 29/4/2001
Best Opposite Sex In Show
Best Minor Puppy In Show

Greensborough Kennel Club Championship Show 28/4/2001
Best of Breed

Southern Cross Kennel Club Championship Show 22/4/2001
Best of Breed
Best Puppy In Group

Town & Country Kennel Club Championship Show16/4/2001
Best of Breed
Best Puppy In Group
"BEST PUPPY IN SHOW"

Easter Festival Kennel Club Championship Show 15/4/2001
Best of Breed
Best Puppy In Group
"BEST PUPPY IN SHOW"

Park Amenity Show 14/4/2001
Best of Breed

Bunyip Show Society Championship Show 31/3/2001
Best of Breed

Eltham & District Kennel Club Championship Show 24/3/2001
Best of Breed

Yarra Glen Kennel Club Championship Show 12/3/2001
Best of Breed
Best Minor Puppy In Group

Pakenham & Dist A & H Society Championship Show 12/3/2001
Best Of Breed
Best Minor Puppy In Group

Warragul & Dist. Kennel &
Obedience Club Inc. Open Show 12/3/2001
Best Minor Puppy In Group

Warragul & Dist. Kennel &
Obedience Club Inc. Championship Show 12/3/2001
Best Of Breed

Berwick Kennel Club Open Show 25/2/2001
Best Baby Puppy In Group

Berwick A&H Society Inc Championship Show 24/2/2001
Best Baby Puppy In Group

Town and Country Kennel Club Open Show 4/2/2001
Best Baby Puppy In Group

Tarago Kennel Club Championship Show 11/2/2001
Best Baby Puppy In Group

Cranbourne Dog Club Inc Championship Show 28/01/2001
Best Baby Puppy In Group

Central Gippsland Club Inc Championship Show 27/1/2001
Best Baby Puppy In Group

Morwell/Traralgon Kennel Club Championship Show 21/1/2001
Best Baby Puppy In Group

Werribee-Barwon Canine Club Inc Championship Show 13/1/2001
Best Baby Puppy In Group

Morwell/Traralgon Kennel Club Open Show 26/12/2000
Best Baby Puppy In Group

Yarra Valley All Breeds Kennel Club Championship Show 16/12/2000
Best Baby Puppy In Group
"Best Baby Puppy In Show"

Email Us

Please prove that you are not a robot